Fototapeta do kuchni na ścianę nad blatem – jak wybrać?

0
743
Fototapety do kuchni

Fototapeta do kuchni na ścianę nad blatem roboczym to wybór na najbliższe kilka lub kilkanaście lat. Jak wybrać najlepszy i ponadczasowy wzór oraz jaki kolor w kuchni sprawdzi się najlepiej. Zobacz jak dopasować fototapetę do mebli kuchennych, jaki kolor i wzór fototapety wybrać.

Fototapeta w kuchni w przestrzeni nad blatem kuchennym jest obecnie najpopularniejszym i jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań. Piękne meble kuchenne na zamówienie wymagają odpowiedniej oprawy, a nic tak nie podkreśla blatu kuchennego, jak gustowna fototapeta. Ściana nad blatem roboczym to miejsce wyjątkowo narażone na działanie wilgoci, pary i tłustych oparów. Bez specjalnej ochrony szybko straci schludny wygląd. Fototapeta w kuchni na ścianie nad blatem roboczym jest alternatywą dla kafelków, szkła lacobel i grafiki drukowanej na szkle. Wszystkie te rozwiązania dobrze się prezentują, ale są kosztowne i pracochłonne, a ich demontaż nie należy do łatwych. Nowoczesne fototapety do kuchni są zmywalne, odporne wilgoć i równie funkcjonalne, jak kafelki czy szkło. Przyklejenie fototapety nie jest skomplikowane i zawsze można wymienić wzór na nowy.

Fototapeta do kuchni

Doskonałą dekoracją wnętrza są nie tylko fototapety, ale również plakaty do domu oraz obrazy na płótnie. Sprawdź ofertę sklepu z autorskimi i unikalnymi propozycjami ściennych dekoracji. Sklep Pakamera to z pewnością czołowy producent fototapet najlepszej jakości. W ofercie sklepu znajdziesz także fotoplakaty, obrazy na płótnie, fotorolety oraz inne ścienne dekoracje.

Fototapeta na ścianie nad blatem kuchennym – funkcje

Fototapeta w kuchni pełni dwie bardzo ważne funkcje: estetyczną i ochronną. Fototapeta w kuchni na ścianie nad blatem roboczym sprawia, że zabudowa kuchenna, dolne i górne szafki, a także blat tworzą spójną całość. Odpowiedni wzór i kolor podkreśla indywidualny charakter, zabudowy sprawia, że meble kuchenne nabierają luksusowego charakteru. Równie ważna jest funkcja ochronna, dlatego zawsze warto wybierać najlepsze fototapety. Fototapety do kuchni są odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości. Współczesne fototapety chronią ścianę nad blatem równie skuteczniej jak kafelki czy szkło lacobel.

Fototapeta w kuchni – zalety

Zmywalna fototapeta do kuchni na ścianę nad blatem roboczym jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości niż kafelki czy hartowane kolorowe szkło. Na fototapecie nawet zaschnięte krople wody są mniej widoczne niż na błyszczącej tafli szkła czy płytkach ściennych. Wybierając fototapetę, warto postawić na ponadczasowy i uniwersalny wzór. Na florystycznym motywie czy kolorowej abstrakcji ewentualne zabrudzenia nie będą się rzucały w oczy. Aranżacja ściany nad blatem kuchennym ma wpływ na charakter całej zabudowy, montaż drogiego i skomplikowanego elementu dekoracyjnego to inwestycja na lata. W przypadku fototapety do kuchni panel dekoracyjno-ochronny nad blatem kuchennym można szybko, łatwo i własnoręcznie wymienić na nowy. Nowoczesne winylowe i lateksowe fototapety do kuchni równie skutecznie chronią ścianę nad blatem, jak kafelki i szklane panele. Ponadto fototapetę można przykleić na każdą ścianę. W przypadku płytek czy dużej tafli szkła ściana musi być idealnie równa i gładka. Fototapeta nie obciąża ściany, nie wymaga wiercenia, czy długotrwałego oczekiwania aż klej wyschnie.

Fototapeta w kuchni

Fototapeta do kuchni – jak wybrać wzór i kolor?

Kolorystyka w kuchni ma ogromne znaczenie, dlatego wybierając fototapetę, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze fototapeta na ścianie nad blatem powinna współgrać z zabudową kuchenną. Jeśli kuchnia jest połączona z salonem, a ściana nad blatem widoczna z pokoju dziennego to wybrana fototapeta powinna również pasować do aranżacji salonu. Najlepiej sprawdzają się uniwersalne i ponadczasowe fototapety do kuchni. Fototapeta do kuchni z ponadczasowym wzorem to gwarancja, że aranżacja dłużej będzie modna. Na otwartej przestrzeni ciekawym pomysłem jest wykorzystanie jednego motywu dwukrotnie.

Fototapeta w kuchni na ścianie nad blatem oraz dokładnie taki sam wzór zawieszony w salonie jako obraz na płótnie. Obrazy na płótnie i fototapety do kuchni mogą optycznie powiększać przestrzeń. Takie fototapety i obrazy na płótnie doskonale sprawdzą się na małych przestrzeniach.

Jesteś na diecie? Kup fototapetę do kuchni w kolorach hamujących apetyt: białym, szarym, niebieskim i brązowym. Chcesz, żeby twoje potrawy znikały z talerzy z prędkością światła? Wybierz fototapetę z soczystą czerwienią, trawiastą zielenią, mocnym pomarańczem i ciepłym śliwkowym fioletem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here