Fototapeta do kuchni na ścianę nad blatem – jak wybrać?

0
693
Fototapety do kuchni

Fototapeta do kuchni na ścianę nad blatem roboczym to wybór na najbliższe kilka lub kilkanaście lat. Jak wybrać najlepszy i ponadczasowy wzór oraz jaki kolor w kuchni sprawdzi się najlepiej. Zobacz jak dopasować fototapetę do mebli kuchennych, jaki kolor i wzór fototapety wybrać.

Fototapeta w kuchni w przestrzeni nad blatem kuchennym jest obecnie najpopularniejszym i jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań. Piękne meble kuchenne na zamówienie wymagają odpowiedniej oprawy, a nic tak nie podkreśla blatu kuchennego, jak gustowna fototapeta. Ściana nad blatem roboczym to miejsce wyjątkowo narażone na działanie wilgoci, pary i tłustych oparów. Bez specjalnej ochrony szybko straci schludny wygląd. Fototapeta w kuchni na ścianie nad blatem roboczym jest alternatywą dla kafelków, szkła lacobel i grafiki drukowanej na szkle. Wszystkie te rozwiązania dobrze się prezentują, ale są kosztowne i pracochłonne, a ich demontaż nie należy do łatwych. Nowoczesne fototapety do kuchni są zmywalne, odporne wilgoć i równie funkcjonalne, jak kafelki czy szkło. Przyklejenie fototapety nie jest skomplikowane i zawsze można wymienić wzór na nowy.

Fototapeta do kuchni

Szeroki wybór wzorów i kolorów fototapet do kuchni znajdziemy w sklepie Dekowizja.pl. Fototapety do kuchni, salonu, pokoju dziecięcego czy sypialni to tylko część bogatej oferty tego sklepu. Dodatkowa możliwość wizualizacji wybranej fototapety w pomieszczeniu skutecznie pomaga w podjęciu decyzji co do zakupu.

Fototapeta na ścianie nad blatem kuchennym – funkcje

Fototapeta w kuchni pełni dwie bardzo ważne funkcje: estetyczną i ochronną. Fototapeta w kuchni na ścianie nad blatem roboczym sprawia, że zabudowa kuchenna, dolne i górne szafki, a także blat tworzą spójną całość. Odpowiedni wzór i kolor podkreśla indywidualny charakter, zabudowy sprawia, że meble kuchenne nabierają luksusowego charakteru. Równie ważna jest funkcja ochronna, dlatego zawsze warto wybierać najlepsze fototapety. Fototapety do kuchni są odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości. Współczesne fototapety chronią ścianę nad blatem równie skuteczniej jak kafelki czy szkło lacobel.

Fototapeta w kuchni – zalety

Zmywalna fototapeta do kuchni na ścianę nad blatem roboczym jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości niż kafelki czy hartowane kolorowe szkło. Na fototapecie nawet zaschnięte krople wody są mniej widoczne niż na błyszczącej tafli szkła czy płytkach ściennych. Wybierając fototapetę, warto postawić na ponadczasowy i uniwersalny wzór. Na florystycznym motywie czy kolorowej abstrakcji ewentualne zabrudzenia nie będą się rzucały w oczy. Aranżacja ściany nad blatem kuchennym ma wpływ na charakter całej zabudowy, montaż drogiego i skomplikowanego elementu dekoracyjnego to inwestycja na lata. W przypadku fototapety do kuchni panel dekoracyjno-ochronny nad blatem kuchennym można szybko, łatwo i własnoręcznie wymienić na nowy. Nowoczesne winylowe i lateksowe fototapety do kuchni równie skutecznie chronią ścianę nad blatem, jak kafelki i szklane panele. Ponadto fototapetę można przykleić na każdą ścianę. W przypadku płytek czy dużej tafli szkła ściana musi być idealnie równa i gładka. Fototapeta nie obciąża ściany, nie wymaga wiercenia, czy długotrwałego oczekiwania aż klej wyschnie.

Fototapeta w kuchni

Fototapeta do kuchni – jak wybrać wzór i kolor?

Kolorystyka w kuchni ma ogromne znaczenie, dlatego wybierając fototapetę, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze fototapeta na ścianie nad blatem powinna współgrać z zabudową kuchenną. Jeśli kuchnia jest połączona z salonem, a ściana nad blatem widoczna z pokoju dziennego to wybrana fototapeta powinna również pasować do aranżacji salonu. Najlepiej sprawdzają się uniwersalne i ponadczasowe fototapety do kuchni. Fototapeta do kuchni z ponadczasowym wzorem to gwarancja, że aranżacja dłużej będzie modna. Na otwartej przestrzeni ciekawym pomysłem jest wykorzystanie jednego motywu dwukrotnie.

Fototapeta w kuchni na ścianie nad blatem oraz dokładnie taki sam wzór zawieszony w salonie jako obraz na płótnie. Obrazy na płótnie i fototapety do kuchni mogą optycznie powiększać przestrzeń. Takie fototapety i obrazy na płótnie doskonale sprawdzą się na małych przestrzeniach.

Fototapety do kuchni to bardzo szeroki temat, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zajrzyj do artykułu Fototapety do kuchni sposobem na odnowienie kuchni na stronie Fototapety.club. Zarówno w artykule, jak w samym serwisie znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji oraz inspiracji dotyczących fototapet.

Jesteś na diecie? Kup fototapetę do kuchni w kolorach hamujących apetyt: białym, szarym, niebieskim i brązowym. Chcesz, żeby twoje potrawy znikały z talerzy z prędkością światła? Wybierz fototapetę z soczystą czerwienią, trawiastą zielenią, mocnym pomarańczem i ciepłym śliwkowym fioletem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here