Biżuteria srebrna – domowe sposoby na jej czyszczenie

0
769
Srebrna bransoletka

Biżuteria srebrna z biegiem czasu śniedzieje i traci swój blask. To całkowicie normalne zjawisko. Wówczas warto znać kilka świetnych domowych sposobów na czyszczenie srebrnej biżuterii, które są niezwykle skuteczne!

Biżuteria srebrna z czasem traci swój blask. Niestety, im rzadziej jest używana, tym szybciej pokrywa się ciemnym nalotem, który skutecznie odbiera jej piękno. Takie srebrne bransoletki czy kolczyki wyglądają nieestetycznie i nie nadają się do noszenia. Trzeba jednak wiedzieć, że za pomocą jednego z domowych sprawdzonych sposobów można szybko odświeżyć srebro, usuwając ciemny nalot. Oczywiście w sklepach są dostępne chemiczne środki do czyszczenia biżuterii srebrnej, jednak po co wydawać na nie pieniądze, skoro można użyć do tego celu produktów, które zawsze mamy w domu. Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na czyszczenie srebra, które znały już nasze babcie!

Srebrna bransoletka dla kobiety

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można kupić piękną srebrną biżuterię świetnej jakości, koniecznie zajrzyj na stronę sklepu internetowego https://www.pranashop.pl/pol_m_Bransoletki-srebrne-301.html Znajdziesz tam wyjątkowe srebrne bransoletki, a także pierścionki, kolczyki, wisiorki, a nawet całe komplety biżuterii – a to wszystko w naprawdę przystępnych cenach. Biżuteria srebrna z PranaShop jest sprowadzana z USA, czyli kolebki światowej mody!

Biżuteria srebrna – niezawodna pasta do zębów

Srebrna biżuteria szybko odzyska swój blask po dokładnym wyczyszczeniu jej pastą do zębów. Trzeba jednak pamiętać, że nie może to być pierwsza lepsza pasta. Należy wybrać tę, która nie ma właściwości wybielających oraz tę z małą zawartością sodu. Sód niszczy srebro, natomiast pasta wybielająca może sprawić, że na srebrze pojawią się trwałe odbarwienia.

Sól kuchenna i folia aluminiowa – świetny sposób na odświeżenie srebrnej biżuterii

Sól jest jednym z najlepszych środków czyszczących – o tym wiemy wszyscy. Z wyczyszczeniem srebra także świetnie sobie radzi. Jak to zrobić? Otóż niewielką miseczkę (tylko nie metalową!) należy wyłożyć folią aluminiową, kładąc na dno biżuterię srebrną. Następnie zalewamy srebro szklanką gorącej wody z łyżeczką soli. Trzeba pamiętać, że sól musi być dokładnie rozpuszczona. Srebrne bransoletki czy pierścionki mogą leżeć w tym roztworze nawet kilka godzin. Sól dokładnie oczyści srebro z ciemnego osadu, przywracając biżuterii jej dawny blask.

Popiół, czyli sposób czyszczenia biżuterii srebrnej, który stosowały nasze babcie

Oczywiście najpierw trzeba ten popiół mieć, zatem to sposób tylko dla szczęśliwych posiadaczy kominka lub pieca. Popiół już od dawien dawna jest wykorzystywany do czyszczenia srebra. Jednak należy pamiętać, aby nie był to popiół węglowy, ponieważ może on zarysować biżuterię srebrną. Zatem niewielką ilość popiołu trzeba nałożyć na miękką, bawełnianą szmatkę, którą następnie powinno się pocierać zabrudzone srebro. Po wykonaniu tej czynności warto wypolerować srebro flanelową szmatką. Srebrna biżuteria wyczyszczona tym sposobem będzie lśniła!

Komplet srebrnej biżuterii z szafirem

Mydło i woda po ziemniakach – biżuteria srebrna szybko odzyska swój dawny blask

Ostatnim sposobem, na który pragniemy zwrócić uwagę, jest wyczyszczenie srebrnej biżuterii mydłem i wodą po gotowanych w mundurkach ziemniakach. Na początku srebro należy umyć w ciepłej wodzie z mydłem, a następnie trzeba je opłukać w ostudzonej wodzie po gotowanych ziemniakach. Na samym końcu wystarczy wypolerować biżuterię srebrną miękką flanelą. To wszystko!

Biżuteria srebrna długo może prezentować się pięknie, trzeba ją tylko regularnie czyścić. Aby to zrobić, nie trzeba wydawać pieniędzy na środki chemiczne – wystarczy znać kilka domowych sposobów, z których korzystały nasze babcie. Z ich pomocą można szybko przywrócić srebru jego utracony blask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here