Siłownie zewnętrzne – ubierz się ciepło i ćwicz tam jesienią!

0
793
Siłownia na zewnątrz

Siłownie zewnętrzne są dostępne przez cały rok – także jesienią, a nawet zimą, dlatego nie rezygnuj z nich, gdy robi się chłodniej. Jak się ubrać na trening jesienią, aby ćwiczenia w niskich temperaturach były przyjemnością?

Siłownie zewnętrzne to obiekty stworzone z myślą o wszystkich aktywnych mieszkańcach danej okolicy – co więcej, mają zachęcić do ruchu także tych, którzy aktywni są nieco mniej. Dlatego są one otwarte cały rok, przez 24 godziny na dobę – można tam ćwiczyć kiedy się tylko ma ochotę, i to zupełnie za darmo. Jak można z tego nie korzystać?

Siłownie zewnętrzne powstają w całej Polsce – w dużych i małych miastach, a także na wsiach. Jednym z czołowych producentów siłowni zewnętrznych w naszym kraju jest firma Fit Park (więcej o niej przeczytacie tutaj: https://www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html). Firma Fit Park zajmuje się wyposażaniem, projektowaniem, a także montażem siłowni plenerowych. Jej urządzenia się profesjonalne i różnorodne, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jeszcze dodać, że siłownie zewnętrzne Fit Park są odporne na czynniki atmosferyczne, dlatego świetnie sprawdzą się podczas treningu także jesienią i zimą.

Siłownia zewnętrzna

Wielu może pomyśleć, że trening jesienią na świeżym powietrzu jest nieprzyjemny – w końcu dni są chłodne, wieje silny wiatr, a ponadto często pada deszcz. To prawda, jednak to nie znaczy, że przez to masz rezygnować z ćwiczeń na siłowni zewnętrznej. Pamiętaj, że jeśli dobrze się ubierzesz, nic nie będzie ci straszne – ani wiatr, ani chłód, ani nawet deszcz. Siłownie zewnętrzne to świetna opcja na trening na świeżym powietrzu jesienią – warunki atmosferyczne nie są żadną wymówką.

Jak się ubrać na trening jesienią? Przydatne wskazówki

Jak się ubrać na trening jesienią, aby ćwiczenia na dworze były przyjemnością? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! Tak naprawdę nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie – to powinni zapamiętać wszyscy.
Jak się ubrać na trening jesienią? Przede wszystkim:

• pamiętaj o zabezpieczeniu głowy – bez czapki czy chociaż opaski na uszy się nie obejdzie. To przez głowę ucieka najwięcej ciepła, co więcej, odkryte uszy są narażone na infekcje – w końcu jesienią wiatr nas nie oszczędza;
• weź ze sobą rękawiczki – nigdy nie ćwiczy się przyjemnie, gdy marzną dłonie. Pamiętaj, że urządzenia na siłowni zewnętrznych są bardzo zimne o tej porze roku, więc gdy przyjdzie ci długo trzymać jakiś drążek, szybko poczujesz dyskomfort;
• gdy jest naprawdę zimno, postaw na grubsze skarpety – stopy szybko się wychładzają, dlatego warto się przed tym zabezpieczyć;

Siłownia na zewnątrz

• ubierz się na cebulkę:
– pierwsza warstwa to bielizna termoaktywna, która ma zdolność sprawnego odprowadzania potu i pary wodnej ze skóry, utrzymując ją suchą podczas całego treningu;
– druga warstwa to koszulka, najlepiej z długim rękawem, z oddychającego materiału;
– trzecia warstwa to bluza sportowa, która dodatkowo cię ogrzeje;
– ostatnia warstwa to lekka wodoodporna kurtka – ochroni cię przed wiatrem i niewielkim deszczem;
• postaw na długie legginsy lub dresy sportowe z gumkami na kostkach, które zapobiegną podnoszeniu się spodni do góry, co więcej, ochronią nogi przed zimnym wiatrem.

Jeśli ubierzesz się odpowiednio, nie poczujesz chłodu, a zimny wiatr nie będzie przeszkodą. Dzięki ubraniu warstwowemu w każdej chwili będziesz mógł ściągnąć jedną rzecz, gdy zrobi ci się cieplej – to dobry sposób, aby utrzymać komfort ćwiczeń.

Siłownie na zewnątrz

Nie ma złej pogody – jest tylko nieodpowiednie ubranie! Warto to zapamiętać. Na siłowni zewnętrznej można ćwiczyć cały rok, dlatego nie rezygnuj z treningu na świeżym powietrzu tylko dlatego, że zrobiło się zimniej. Zainwestuj w dobrą bieliznę termoaktywną, sportową czapkę oraz wygodne buty i ruszaj na trening. Nie ma lepszego sposobu na zwalczenie jesiennej chandry niż trening w pięknych okolicznościach jesiennego krajobrazu – siłownie zewnętrzne to idealne miejsce. Kanapę, koc i ciepłe kapcie zostaw leniuchom, a Ty daj z siebie wszystko i zrób coś dla siebie – zadbaj o swoją kondycję także jesienią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here