W co wyposażyć pokój nastolatka? A może pufy?

0
799
Pufy dla dziecka

Każdy rodzic wcześniej czy później staje przed trudną decyzją przeprowadzenia remontu pokoju swojej pociechy, która niepostrzeżenie już nie jest słodkim przedszkolakiem, a stała się nieznośnym, wymagającym i często niezadowolonym ze wszystkiego uczniakiem.

Jak sprostać tego rodzaju zadaniu? Odpowiedź jest niezwykle prosta, gwarantuje to Wam ja, matka nastoletniej córki i syna.

Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie jak z upływem czasu zmieniły się potrzeby naszych dzieci. Ich pokój to już nie tylko miejsce przeznaczone na sen i zabawę. To również miejsce pracy, garderoba i coraz częściej jadalnia. Już nie wystarczy im puszysty dywan czy wykładziny, by mogły na nich wypocząć bądź bawić się. W tej sytuacji warto zainwestować w pufy dla dzieci i inne bardziej „dorosłe” rozwiązania.

Najważniejszym elementem pokoju dziecka w wieku szkolnym jest zestaw mebli. Jego zadaniem jest zapewnienie podstawowej funkcjonalności jaki ma spełniać pomieszczenie, w którym spędzają czas dzieci w wieku szkolnym. Przede wszystkim odrabiają tam lekcje, bawią się, odpoczywają, a nawet zaczynają przyjmować swoich pierwszych gości. Dostępne na współczesnym rynku zestawy meblowe obejmują już nie tylko podstawowe elementy wyposażenia wnętrz takie jak łóżko, biurko, krzesło i szafki. Coraz częściej w ich skład wchodzą pufy dla dzieci. Ich zadaniem jest zapewnienie miejsca wypoczynku po ciężkim dniu nauki, rozgrywek, baletu i innych zajęć dodatkowych. Od czasu kiedy pufy dla dzieci znalazły się w pokojach moich pociech, zaprzestały okupować ku radości mojego męża fotel i sofę w salonie!

Pufy dla dzieci

Oprócz samego wyposażenia pokoju dziecka warto szczególną uwagę zwrócić na jego styl i elementy dekoracyjne. Warto kierować się zainteresowaniami naszych pociech. Ponieważ mój syn jest fanem motoryzacji, to wszystkie elementy dekoracyjnego jego pokoju nawiązują do tak uwielbianego hobby.

Z kolei córka, która jeszcze nie wyrosła z roli „małej księżniczki” doskonale czuje się w romantycznym wnętrzu, który swoją stylistyką nawiązuje do prowansalskich sypialni. Pełno w nim ornamentów kwiatowych, a meble pozostają w tak modnej w dzisiejszych czasach stylizacji shabby, czyli pobielanego drewna.

Przy zmianie wystroju pokoi naszych dzieci trzeba korzystać z ich wskazówek i pozwolić im rozwinąć swoją twórczą kreatywność. Wtedy z pewnością powstaną wnętrza dla nich przyjazne, w których zamiast błąkać się bez celu po mieszkania, miło spędzać będą czas.

Artykuł powstał na podstawie materiałów zawartych w serwisie https://www.pufy.club, który oferuje pufy projektowane z myślą o ich najmłodszych użytkownikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here