Agencje hostess – czy warto korzystać z ich usług?

0
564
Hostessy

Agencje hostess specjalizują się w profesjonalnej obsłudze eventów i akcji promocyjnych. Wsparcie wydarzeń marketingowych jest popularną praktyką we współczesnym biznesie. Jak przebiega współpraca z agencją? Sprawdź, co oferują agencje hostess i czy warto z nich korzystać.

Promowanie swoich usług jest od zawsze nieodłączną częścią prowadzenia biznesu. Najlepszym sposobem reklamowania firmy jest oczywiście marketing bezpośredni. Ułatwienie promocji podczas bezpośredniego kontaktu z klientem zapewniają agencje hostess. Wynajęcie hostessy za promocją agencji gwarantuje profesjonalną i skuteczną obsługę wydarzenia promocyjnego. Jak kształtują się ceny współpracy z agencją? Na jakie efekty można liczyć?

Agencje dla hostess

Agencja hostess zajmuje się inicjowaniem współprac pomiędzy hostessami a zleceniodawcami. Profesjonalne agencje, takie jak https://www.erica.pl dbają o zawierane przez hostessy umowy, terminowe i uczciwe wynagrodzenie oraz komfort ich pracy. Warto nawiązać współpracę z dobrą agencją aby otrzymywać ciekawe i dobrze płatne zlecenia, bez obawy o niewypłacone wynagrodzenie czy kiepskie warunki pracy.

Czym zajmują się agencje dla hostess?

Agencje hostess zajmują się wynajmem profesjonalnych hostess i hostów do uczestnictwa w różnego rodzaju eventach, targach czy konferencjach. Zazwyczaj jednocześnie oferują również usługi modelek i modeli na pokazy mody lub sesje zdjęciowe. Agencja hostess dba o zapewnienie wykwalifikowanych pracowników podczas eventów, weryfikując ich kompetencje, zdolności językowe i interpersonalne. Ponadto odpowiednio wyznacza ich do wydarzenia, w zależności od jego charakteru. Inaczej będzie wyglądać przydzielenie pracowników przy akcji promocyjnej związanej z rozdawaniem ulotek, a inaczej podczas branżowych targów czy imprez firmowych. Promotorki zadbają o dobre relacje z klientami i pozytywny wizerunek reklamowanej marki, stając się żywą wizytówką Twojej firmy.

Koszty współpracy z agencją dla hostess

Każda agencja hostess indywidualnie ustala ofertę obsługi eventu, ustalając z klientem wymagania i przedstawiając mu swoje możliwości. Koszt kształtuje kilka czynników, z których najważniejszym jest wynagrodzenie pracowników. Należy pamiętać, że wysoka jakość pracy wiąże się z satysfakcjonującym wynagrodzeniem. Rozpiętość płac jest duża – od kilkunastu (np. przy promocji produktów w supermarkecie) do ponad 100 złotych za godzinę pracy(bankiety, targi). Zależy to od wielu składowych, między innymi:
– charakteru obsługiwanego eventu, a zatem również wymaganych kompetencji i poziomu zaangażowania hostess
– odległości od miejsca przeprowadzenia wydarzenia (koszty transportu i ewentualnego noclegu)
– czasu trwania
– liczebności zespołu
– wymagań dodatkowych (np. dotyczących stroju, makijażu)
W skład opłaty, ponoszonej przy wynajęciu agencji hostess, wchodzi też marża samej agencji – zazwyczaj od 10 do 25 procent. Dodatkowe opłaty mogą wiązać się z dostarczeniem strojów dla wynajętego zespołu przez agencję (od 50 zł), profesjonalną stylizację (ok 80 zł) czy zorganizowanie spotkania rekrutacyjnego klienta z hostessami (ok 25 zł za osobę). Stawki mogą się różnić w zależności od regionu, zależeć też będą od tego, czy wydarzenie odbywa się w kraju czy za granicą.

Agencje dla hostess

Agencja hostess – czy to się opłaca?

Zatrudnienie agencji hostess znacząco ułatwia przeprowadzenie eventu. Organizator wydarzenia nie jest obciążany samodzielnym poszukiwaniem pracowników, co pozwala zaoszczędzić czas i zasoby. Agencja hostess zadba o wszystkie szczegóły: dobór i przygotowanie hostess, potwierdzenie ich dodatkowych kompetencji( np. językowych), stylizację, kostiumy i transport. Zapewnia to wysoką jakość promocji i pozytywny odbiór marki przez uczestników organizowanego wydarzenia.

Współpraca z agencją hostess w pierwszym odczuciu wiąże się niewątpliwie z pewnymi kosztami. Trzeba jednak pamiętać, że reklama jest dźwignią handlu, a dobre relacje z klientem są nieocenione. Zatrudnienie agencji hostess szybko się zwraca i przynosi wymierne korzyści. Warto podjąć taką inwestycję i zacząć cieszyć się efektami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here