Casting do serialu – na czym polega?

0
758
Serial aktorzy

Najlepsi aktorzy na tym świecie często zaczynali od angaży w produkcjach, które nie słynęły ze zbyt wysokich lotów. Takie osoby stanowią inspirację dla innych, którzy również chcą spróbować swoich sił w aktorstwie.

O angaż w serialu nie jest trudno – zyskujemy przy tym niewielką sławę a także niewielkie wynagrodzenie. Taka przygoda może być również świetną zabawą, którą będziemy długo wspominać. Niektórzy jednak podchodzą do całej sprawy w sposób o wiele bardziej poważny. Dla nich jest to niczym przepustka do świata aktorstwa. Czy rzeczywiście tak jest?

Casting do serialu

Dlaczego to amatorzy występują w tych produkcjach?

Należy to jasno powiedzieć – wszelkie seriale, a także seriale paradokumentalne zyskały w Polsce ogromną popularność. Niektóre odcinki są oglądane nawet przez trzy miliony widzów w Polsce. Tak ogromna popularność tego typu produkcji sprawiła, że producenci stale poszukują nowych twarzy, czyli nieznanych jeszcze osób, które są gotowe do wystąpienia. Nie chcą angażować profesjonalnych aktorów, ponieważ dzięki zwykłym osobom przekaz staje się bardziej wiarygodny. Najbardziej popularne produkcje przeprowadzają swoje castingi w danym mieście nawet raz na pół roku. Zainteresowanie takimi okazjami jest wręcz – nierzadko o jedną rolę walczy kilkaset osób. Agencja zastrzega sobie prawo do skontaktowania się jedynie z wybranymi osobami.

W jaki sposób dowiem się o pozytywnym wyniku przesłuchania?

Nie istnieją żadne oficjalne wyniki danego castingu. Odpowiednie osoby zostają po prostu poinformowane o otrzymaniu angażu – drogą telefoniczną lub innym sposobem na skontaktowaniu się. Czasami na otrzymanie roli należy czekać kilka dni, innym razem wystarczy kilka miesięcy. Dlatego nie należy tracić nadziei, nawet gdy dana agencja nie oddzwania przez kilka dni po dacie castingu. Możliwość otrzymania angażu zależy w dużej mierze od projektów, jakie są aktualnie realizowane przez daną agencję castingową. Nagrania z przeprowadzonych prób są trzymane w archiwum, w którym trzymane są dane dotyczące aktorów będących amatorami.

Casting do filmu

Co otrzymujemy w zamian?

Poza kilkoma minutami sławy aktorzy otrzymują również odpowiednie wynagrodzenie. Za rolę pierwszoplanową jest to zazwyczaj od 200 do 500 złotych. Drugoplanowi aktorzy mogą liczyć na dwukrotnie mniejsze stawki. Osoby grające w epizodach zarabiają od 30 do 100 złotych.

Artykuł napisany został dzięki informacjom zawartym na stronie http://www.castingi.net, na której można dowiedzieć się więcej na temat modelingu, hostess, fordanserek, a także zareklamować swoje castingi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here