Materace piankowe i ich wpływ na nasze zdrowie

0
766
Materac piankowy

Materace piankowe to zdecydowanie ten rodzaj zakupu, który bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Odpowiedni materac nie tylko poprawia komfort i jakość naszego snu, ale także zapobiega rozwojowi wielu niepożądanych schorzeń, które pojawiają się przy źle dobranym, niewygodnym materacu.

Bardzo często, przy dolegliwościach bólowych ze strony pleców czy karku, lub chronicznej bezsenności niespowodowanej żadną przewlekłą chorobą wydaje się, że wszystko, czego próbowaliśmy, zawiodło. Cudowne tabletki przestają lub w ogóle nie działają, mieszanki ziołowe z przepisu babci przynoszą ulgę tylko na chwilę, a ćwiczenia (choć zalecane) nie pomagają na stałe. Odpowiedzią na te problemy jest materac piankowy. Tego typu rozwiązanie wielu osobom kojarzy się jedynie z niepotrzebną stratą pieniędzy, bo „jak materac ma wyleczyć moje plecy lub bezsenność?”. Otóż tak, odpowiednio dobrane materace piankowe ze sklepu ArtMedic Viscotherapy to gwarancja rozwiązania tych problemów. Specjalna pianka Visco, z której wykonany jest materac pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała, a w konsekwencji efektywny sen, bez drętwiejących kończyn czy karku i bólu.

Materace piankowe

Dlaczego sen jest tak ważny?

Odpowiednia ilość snu jest dla naszego organizmu bardzo ważna – to podstawa jest właściwego funkcjonowania. W trakcie snu organizm odnawia bowiem komórki, przyspiesza transport krwi do mięśni oraz wzmaga produkcję hormonów odpowiedzialnych za poszczególne funkcje i procesy.

Nieefektywny lub niewystarczający w ilości sen to źródło pokaźnej ilości problemów zdrowotnych i związanych z samopoczuciem. Najczęściej jesteśmy więc rozdrażnieni i smutni. Naukowcy wielokrotnie badali tę zależność wykazując, że brak snu determinuje częstszą negatywną reaktywność emocjonalną. Wzmacnia także skłonność do rozpraszania uwagi oraz obniża inteligencję emocjonalną.

Niedobór snu w dużej mierze wpływa także na zaburzenia gospodarki hormonalnej, przez co zwiększa się apetyt na wysokokaloryczne produkty. Bardzo często jemy więc więcej ciężkich potraw – objadamy się nieregularne i w konsekwencji nieplanowanie przybieramy na wadze.

Z niewyspaniem często wiążą się także kłopoty ze wzrokiem i mową. Chroniczne zaburzenia snu znacząco wpływają na nasze zdolności językowe, co przekłada się na trudności z formułowaniem naszych myśli i prawidłowym wysławianiem się. W skrajnych przypadkach pojawiają się także halucynacje lub widzenie podwójne.

Zbyt mała ilość snu powoduje nierzadko chroniczne bóle głowy i migreny. Nie do końca wiadomo jak działa ta zależność, jednak sam związek wykazany został już lata temu.

Nieefektywny sen często utrudnia organizmowi walkę z zarazkami i drobnoustrojami, a w konsekwencji znacznie obniża odporność. Zauważono, że osoby, które śpią mniej niż zalecane 6-8 godzin przeziębiają się aż trzy razy częściej od osób, które przestrzegają zalecanej ilości snu.

Materace piankowe

Nie tylko materace

Brak snu to nie tylko przyczyna wielu chorób lub dolegliwości, ale także skutek uciążliwego bólu pleców lub sztywniejącego karku. Bardzo często bowiem bóle pleców lub karku prowadzą właśnie do braku snu lub nieefektywnego odpoczynku. Jeśli tylko nie jest to wynik poważnej choroby, warto pomyśleć o remedium jakim jest poduszka Visco ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Wykonana ze specjalnej pianki Visco poduszka sprawi, że kłopoty ze sztywniejącym karkiem odejdą w niepamięć.

Pianka, z której wykonana jest poduszka Visco, reaguje na zmianę temperatury. Niska temperatura sprawia, że pianka sztywnieje, natomiast przy zetknięciu z wyższą temperaturą staje się bardziej miękka. Taka zależność sprawia, że nacisk na ciało znacznie się zmniejsza, co sprawia, że krwionośne naczynia obwodowe pozostają otwarte. Dzięki temu krew lepiej krąży i tkanki są odpowiednio dotlenione – nic nam nie sztywnieje, nie boli, a sen staje się bardziej efektywny.

Dla kogo jeszcze materac piankowy?

Odpowiedni materac piankowy dedykowany jest nie tylko osobom mającym problemy z kręgosłupem czy snem. Taki gadżet działa także przeciwodleżynowo, dlatego dedykowany jest również chorym, którzy cały swój czas muszą spędzać w łóżku. Właściwie dobrany materac piankowy jest antyalergiczny, to także świetne rozwiązanie dla najmłodszych użytkowników, wpływa bowiem korzystnie na rozwój ich układu kostnego. Nie masz w rodzinie chorujących, dzieci lub osób, które narzekają na swój sen? Nie szkodzi! Materac piankowy to przede wszystkim gwarancja dobrego, efektywnego snu i komfortu – bez konieczności posiadania specjalnych wskazań do stosowania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here